Rehabilitacja w hemofilii i innych skazach krwotocznych

Hemofilia jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, charakteryzująca się zaburzeniami krzepnięcia krwi. Jest to spowodowane zmniejszeniem w osoczu aktywności odpowiednio czynnika krzepnięcia krwi VIII (hemofilia A) lub czynnika krzepnięcia krwi IX (hemofilia B).

 

Powtarzające się wylewy krwi do stawów i do mięśni doprowadzają do rozwoju artropatii hemofilowej objawiającej się przede wszystkim bólem, ograniczeniem ruchomości oraz zmianami w postawie ciała i w sposobie poruszania się.

 

Od 2017 roku współpracujemy  z Katedrą i Kliniką Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

 

W ramach grantów i projektów naukowych prowadzimy terapię pacjentów z hemofilia i pokrewnymi skazami krwotocznymi (niedobór czynnika VII, choroba von Willebranda).

 

Terapia koncentruje się na eliminacji aktualnych objawów i poprawie stanu funkcjonalnego naszych pacjentów. Kluczowa w tym procesie jest poprawa funkcji stawów i mięśni, zmniejszenie częstości wylewów, a także znalezienie i eliminacja mechanizmów kompensacyjnych które w pierwszym etapie są konieczne do ochrony uszkodzonych struktur, natomiast nieprzerwane prowadzą do dalszych uszkodzeń.

 

Zakres terapii:


- rehabilitacja  w artropatii hemofilowej,

 

- rehabilitacja po krwawieniu dostawowym,

 

- rehabilitacja po krwawieniu domięśniowym,

 

- rehabilitacja okołooperacyjna.

 

dane kontaktowe
OpenMedis
Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej
ul. Turniejowa 39
30-656 Kraków
mapa dojazdu
szybki kontakt
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
Treść wiadomości:
Wykonanie: Devilart